На каналі «1+1 Україна» покажуть премʼєру нового проєкту «Мосейчук+»
Невдовзі на телеканалі «1+1 Україна» відбудеться прем’єра авторського проєкту ведучої Наталії Мосейчук — «Мосейчук+». Про це повідомила пресслужба «1+1 media».
У рамках програми ведуча спілкуватиметься з людьми, «які впливають на долю нашої країни та своїми вчинками рухають країну вперед та визначають її майбутнє». Герої розкажуть, як вони переживають війну і трансформацію України, які складні рішення доводиться ухвалювати і, зрештою, яким бачать майбутнє нашої держави.
► Показать
«З командою ми почали працювати над телевізійним проєктом, в центрі якого ми — всі, хто готовий засукати рукава і відбудовувати, хто здатен чути іншого, хто наважиться на нові проєкти, хто живе майбутнім, хто відданий інтересам держави і своїх людей, хто ризикував і поклав здоров’я заради інших, хто має бачення і волю створювати, хто торкається сердець і душ.
Я хочу показати, скільки таких неймовірних людей, хочу, щоб вони захопили решту своїми цінностями, своїм лідерством. Щоб було менше непорозумінь та розгубленості, натомість більше впевненості у новому шляху. Важливо, щоб однодумці об’єдналися. Важливо, щоб світлі люди знайшлися. "Мосейчук+" — моя нова робота, я вірю, що вона знайде своїх людей», — розповіла ведуча проєкту.
Перший епізод циклу «Остання війна» презентувало Суспільне
16 травня в Будинку звукозапису «Українського радіо» відбувся допрем’єрний показ першого епізоду «Анатомія рашизму» з документального циклу «Остання війна», який створила команда Суспільного мовлення.
► Показать
В авторському документальному проєкті Мирослави Барчук українські та західні інтелектуали, історики, філософи, письменники й політичні діячі аналізують, як довго триває російсько-українська війна, які її корені та за що вона точиться. Чому світ понад 20 років був інтелектуально і морально сліпим до визрівання фашизму в Росії, і чому всі роки незалежності українське суспільство і влада легковажили загрозами з боку північного сусіда? Про це йдеться на корпоративному сайті Суспільного.
Авторка проєкту Мирослава Барчук під час презентації першого епізоду зазначила, що за останні півтора року від початку повномасштабного вторгнення вона з друзями та колегами не раз намагалась осягнути і проаналізувати те, що сталось, і як узагалі таке могло статись у 21-му столітті в Україні та чи можна було запобігти цій війні. Також вона розповіла, що в основу документального циклу покладено 30 розмов з українськими та західними інтелектуалами, а це 30 двогодинних інтерв'ю, які команда Суспільного намагалася зробити цікавими та динамічними.
«Це дуже складний проєкт, але мені здається, що над таким цікавим і захопливим проєктом за свою кар'єру я не працювала. Перша серія "Анатомія рашизму", яку ми презентуємо сьогодні, — своєрідна антропологія росіян, ми пробуємо зрозуміти, чому уся історія російсько-українських стосунків — це історія геноцидальних війн проти нас. У чому глибинна причина російського ресентименту і агресії», — розповіла авторка.
Автор сценарію проєкту Юрій Макаров зазначає, що документальний цикл спонукає «до процедури терапії і детоксикації, ми розбираємося не так з рашистами, як і з рашкою в собі».
В етері Суспільного мовлення прем’єра першого епізоду «Анатомія рашизму» відбудеться 19 травня о 22:00 на місцевих каналах, другий показ в телеефірі місцевих каналів запланований на 21:00 21 травня.
Перший епізод «Анатомія рашизму» документального циклу «Остання війна» вже доступний на ютуб-каналі Першого.
«Війна між нами була неминуча»: 19 травня у спецпроєкті Дмитра Комарова «Рік. За кадром» на «1+1 Україна» — велике інтерв’ю з Будановим
Сьогодні, 19 травня, о 21:30 на каналі «1+1 Україна» вийде четверта серія спецпроєкту Дмитра Комарова «Рік. За кадром». Героєм цього випуску буде начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони Кирило Буданов.
Канал покаже повну версію інтерв’ю з головним розвідником України, де той розповість деякі військові таємниці, які вже можна озвучувати.
► Показать
Яка кількість десанту планувала захопити Київ, що насправді означали колони військової техніки в перші дні повномасштабного вторгнення, як ГУР дізнається необхідну інформацію та до чого треба готуватись після перемоги України — про це і не тільки йтиметься в розмові Дмитра Комарова та Кирила Буданова.
Серед іншого, під час розмови з Дмитром Комаровим керівник ГУР розповів, коли росіяни насправді розпочали підготовку до війни в Україні.
«Активно Росія почала готуватися до агресії проти України з 2007 року. У 2014 році вони скористалися зручним для них моментом. Скажу так: не було б подій 2014 року — це нічого б не змінило. Війна між нами була неминуча», — сказав Буданов.
Також герой четвертого випуску «Рік. За кадром» розповість про план росіян напасти на Україну в 2021 році і пояснить, чому їм це не вдалось.
Під час інтервʼю Кирило Буданов поділиться й особистим: зізнається, що змусило його плакати і які рішення для нього є найскладнішими, а ще поділиться спогадами про місто свого дитинства, яке мріє відвідати після перемоги України.
«Еспресо» та ATR запускають нову програму з експертною дискусією про Крим
У четвер, 25 травня, в етері телеканалу «Еспресо» стартував спільний з телеканалом ATR проєкт «Разом! Beraber!» з експертною дискусією про Крим. Про це повідомляє пресслужба «Еспресо».
Ведучі Христина Яцків і Айдер Муждабаєв зосередяться на правових, гуманітарних та військових питаннях, пов’язаних з Кримським півостровом та його реінтеграцією після звільнення від російської окупації. Програма виходитиме у прямому етері по четвергах, раз на два тижні.
Гостями першого ефіру будуть член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв та ексначальник пресслужби Генштабу ЗСУ Владислав Селезньов.
► Показать
«Ми на порозі відновлення історичної справедливості і повернення Криму, тож саме час поговорити про нього детально: яким Крим був, яким є зараз і яким ми його хочемо бачити: безпечним, інтегрованим в Україну регіоном, з людьми, які раді тому, що живуть в Україні… Програма запропонує тверезий погляд на Крим, на українців і кримських татар, які там живуть, на росіян, які “понаєхалі”. Шукатиме відповіді на важливі питання: як інтегрувати людей, які 9 років жили під окупацією, кого можна вважати колаборантами, а щодо кого взяти до уваги пом’якшувальні обставини, як захистити права тих, хто виїхав з Криму, які висновки зробити з минулого та яких помилок не припустити у майбутньому», — коментує ведуча та авторка проєкту Христина Яцків.
До участі в програмі запрошуватимуть тих, хто безпосередньо знайомий із кримською тематикою.
Безпосередньо з Кримом пов’язані й долі ведучих «Разом! Beraber!». Христина Яцків починала свій професійний шлях із Криму, навчалась у Таврійському національному університеті на факультеті слов'янської філології і журналістики. Айдер Муждабаєв — український журналіст, медіаменеджер і блогер кримськотатарського походження, заступник гендиректора кримськотатарського телеканалу ATR
На Суспільному відбулася телепрем’єра документального фільму BBC «Маріуполь: історії мешканців»
Британський суспільний мовник у фільмі «Маріуполь: історії мешканців» («Mariupol: The People’s Story») зібрав історії людей, які виїхали з окупації і свідчать про воєнні злочини російської армії.
► Показать
Про це повідомляє корпоративний сайт Суспільного.
У Маріуполі на початку 2022 року мешкало близько 430 тисяч людей. За три місяці російська армія перетворила українське місто на узбережжі Азовського моря на руїну, де від обстрілів загинуло, за оцінками уряду України, щонайменше 25 тисяч людей. Творці документального фільму поспілкувалися з мешканцями Маріуполя, яким вдалося виїхати з окупації. Вони розповідають свої історії пережитого. У фільмі використані відеокадри, відзняті жителями міста під час бомбардувань.
Алевтина Швецова, поїхавши з окупованого Маріуполя у березні, знайшла прихисток у Кривому Розі. В інтерв'ю для фільму BBC «Маріуполь: історії мешканців» вона зазначає, що давати свідчення про злочини окупантів — це обов'язок кожного, то пережив це. «Закликаю до цього всіх українців, особливо — маріупольців, мешканців тимчасово окупованих територій, які на власні очі бачили злочини росіян, — розповідати про це, бо світ має знати про трагедію України сьогодні, про трагедію Маріуполя, знищення якого стало символом трагедії і війни в Україні», — каже Алевтина Швецова. Вона вірить, що свідчення очевидців, які збирають різні проєкти та передають у міжнародні суди, згодом допоможуть відродити Маріуполь.
У документальному фільмі зібрані історії не лише про горе і втрати, а ще й про сміливість, рішучість та стійкість. Адже серед героїв проєкту «Маріуполь: історії мешканців» і ті, хто пережив бомбардування драмтеатру та пологового будинку, і ті, хто ховався в укриттях заводу «Азовсталь», і хто набрався сміливості поїхати з окупованого міста, щоб урятувати себе та рідних.
Членкиня правління Суспільного, відповідальна за новини та регіональне мовлення, Марія Фрей зазначає, що за час, що минув з тих трагічних подій, люди почали забувати, що вони пережили. «Однак єдина наша можливість мати інше майбутнє — це через біль та байдужість памʼятати й говорити, зокрема і за тих, кого вбила РФ в унікальному місті біля моря — Маріуполі», — говорить Марія Фрей.
В етері Суспільного покажуть нову серію документального серіалу «Позиція Україна»
27 травня під час інформаційного марафону «Єдині новини #UAразом» глядачам презентують серію документального проєкту — «Тренер». Серіал на замовлення Суспільного виготовила команда кінообʼєднання Babylon’13.
Про це повідомляє корпоративний сайт Суспільного.
27 травня о 8:15 — історія про тренера з боїв без правил Романа Стефурака. Він залишився у прифронтовому селищі Покровське Дніпропетровської області, бо не міг покинути своїх учнів, які мешкають у навколишніх селах. Тренування, які проводить Роман Стефурак, допомагають дітям хоч ненадовго відволіктись від воєнних реалій життя та побути дітьми. Крім того, Роман волонтерить і допомагає нашим військовим. В епізоді «Тренер» ідеться й про філософію роботи з дітьми та про життя у прифронтовому селищі.