Країни G7 засудили російські псевдовибори на тимчасово окупованих територіях України
Російські псевдовибори на тимчасово окупованих територіях України є незаконними, заявили представники країн Групи семи, передає «Укрінформ» із посиланням на The Guardian.
«Міністри закордонних справ з групи найбільших промислово розвинутих країн G7 засудили проведення Росією фіктивних "виборів" на окупованих територіях України», — повідомляє The Guardian.
► Показать
У заяві Групи семи, яку оприлюднило МЗС Великої Британії, наголошується:
«Ми... однозначно засуджуємо інсценування фіктивних «виборів», проведених Росією на суверенній українській території в Донецькій, Херсонській, Луганській, Запорізькій областях та Криму».
«Ці фіктивні "вибори" є черговим порушенням незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України та Статуту ООН. У Росії немає легітимних підстав для будь-яких подібних дій на території України», — йдеться у заяві.
«Виборча дільниця» у тимчасово окупованому Донецьку».
Група семи додає, що такі дії РФ є пропагандистською акцією, яка спрямована на легітимацію незаконного захоплення Москвою української території.
Великий улов ЗСУ в Севастополі: що відомо про пошкоджені російські судна
Росія намагається домінувати в Чорному морі, але, схоже, зазнала чергової поразки після того, як Україна атакувала ворожі військові кораблі. Під вогнем української авіації опинилися відразу два російські кораблі, які були в бухті Севастополя.
► Показать
Атака на Севастополь відбулася вночі 13 вересня і, якщо вірити ворожому міноборони, судноремонтний завод намагалися вразити три безекіпажні катери та 10 крилатих ракет.
У Повітряних силах ЗСУ непрямо натякнули, що Севастополь було атаковано за допомогою авіації. Відповідно, можна припустити, що Україна застосувала крилаті ракети Storm Shadow / SCALP EG.
Зрештою, у російському міноборони заявили, що на заводі, куди прилетіли ракети, ремонтували два кораблі. Окупанти заявили, що кораблі було пошкоджено.
Трішки більше деталей атаки повідомили в ГУР МО. Зокрема, мовиться про те, що внаслідок удару було пошкоджено один великий десантний корабель та, що важливо, підводний човен. У ГУР МО не назвали, який саме тип кораблів було пошкоджено.
Однак моніторингові групи, телеграм-канали, ворожі пабліки та ЗМІ пишуть, що, найімовірніше, в Севастополі ракети прилетіли по ВДК "Мінськ" та підводному човну "Ростов-на-Дону". Який стан пошкоджень суден – наразі не відомо.
Арештований гвинтокрил Костянтина Жеваго передали військовим
Гелікоптер колишнього народного депутата та власника групи «Фінанси і кредит», який перебуває у Франції, Костянтина Жеваго передали для виконання завдань одній із бойових частин Збройних сил України. Про це повідомляє Державне бюро розслідувань.
Гелікоптер був арештований у межах розслідування кримінального провадження у березні 2023 року.
За рішенням військового командування ЗСУ, для забезпечення виконання бойових завдань однією з частин здійснили примусове відчуження гелікоптера.
Це повітряне судно належало підконтрольній Жеваго юридичній особі. Екснардеп використовував його в особистих цілях під час перебування в Україні.
У МЗС України засудили напад росіян на журналістів шведського телеканалу TV4, що стався на Запоріжжі
Міністерство закордонних справ України засудило напад на журналістів шведського телеканалу TV4, який вчинили російські окупанти в Запорізькій області. Про це заявив речник МЗС Олег Ніколенко.
«Ми рішуче засуджуємо напад безпілотників Росії на знімальну групу TV4 у Запорізькій області. Український продюсер отримав невеликі травми, а репортер і фотограф дивом не постраждали. Усі мали чіткі позначки “Преса”. Це ще один військовий злочин Росії проти журналістів», — наголосив дипломат.
► Показать
Команда TV4, що перебувала в Україні декілька днів тому, 19 вересня, зазнала атаки російського БпЛА на Запоріжжі.
Незначні поранення отримали їхній локальний продюсер Олександр Павлов, а також двоє українських поліцейських, які супроводжували команду TV4 на місце події.
«Цього разу нам пощастило. Російська ракета, яку ми почули з безпілотника, влучила прямо у двері нашого автомобіля. На щастя, в машині нікого не було. Все це було дуже близько до нас. Ось так зараз виглядає Україна для мільйонів людей — постійна небезпека для життя», — розповів Йоган Фредрікссон.
Сайт шведського мовника уточнив, що співробітники TV4 перебували у звітній поїздці на Запоріжжі, де вони збиралися зняти сюжет. Унаслідок влучення російського безпілотника було знищено автомобіль, у якому вони їхали, та знімальне обладнання.
У повідомленні зазначається, що влада Запорізької області висловила занепокоєння з приводу атаки.
«Це відверта атака на пресу», — заявила голова Запорізької ОВА Олена Жук в інтерв’ю TV4 Nyheterna.
Атаку російського безпілотника на автомобіль шведських журналістів прокоментував і прем'єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон:
«Це підкреслює, що війна постійно зачіпає людей, які є абсолютно цивільними і які перебувають там з інших причин. Я припускаю, що буде дуже ретельно розслідувано, що за цим стоїть. Не можна виключати, що це той наслідок, який хоче бачити Росія: щоби журналісти не сміли там бути, щоби вони якомога менше висвітлювали цю війну»
У Пентагоні підтвердили угоду з Маском для забезпечення ЗСУ зв'язком Starlink
У Пентагоні підтвердили укладення угоди із компанією Starlink мільярдера Ілона Маска для допомоги Україні. Про це заявив речник Пентагону, бригадний генерал Патрік Райдер.
«Я можу підтвердити, що ми уклали контракт зі Starlink щодо послуг на підтримку України з кінцевою метою забезпечити Україну необхідною їй інфраструктурою супутникового зв'язку», — зазначив посадовець.
Деталі цієї угоди не розголошуються.
«З міркувань безпеки операцій через критичний характер цих систем ми просто не можемо надати додаткову інформацію щодо конкретних можливостей або деталей роботи цих послуг», — сказав Райдер.
Також він відмовився коментувати будь-які твердження із нової біографії «Ілон Маск» авторства Волтера Айзексона, в якій ішлося про те, що торік Маск таємно наказав своїм інженерам вимкнути мережу супутникового зв’язку Starlink поблизу кримського узбережжя, щоб перешкодити українській атаці на російський військово-морський флот.
Володимир Зеленський нагородив орденом журналістку з Польщі
Президент України Володимир Зеленський, перебуваючи в Любліні, вручив польській журналістці Б’янці Залевській орден княгині Ольги ІІ ступеня. Громадянка Польщі отримала українську державну нагороду за вагомий особистий внесок у підтримання державного суверенітету, територіальної цілісності України та зміцнення українсько-польської співпраці. Про це повідомляє сайт президента.
Журналістка TVN Discovery Poland Б’янка Залевська з 2014 року працювала у зоні АТО на Донбасі, де отримала важке поранення. Ще у ті часи займалась волонтерством: збирала й передавала в Україну гуманітарну допомогу. З початком повномасштабної війни РФ проти України надала значну допомогу підрозділам Збройних Сил України, допомагала в транспортуванні важкохворих дітей до шпиталів Республіки Польща.
► Показать
Разом із Залевською українську державну нагороду з рук президента України отримав ще один громадянин Польщі — медик-рятувальник Даміан Дуда. Його нагороджено орденом «За заслуги» ІІІ ступеня.
З командою інших польських медиків, Даміан Дуда власним коштом закуповував необхідні медичні препарати та приїздив в Україну, щоб надавати екстрену медичну допомогу й евакуйовувати до стабілізаційного пункту воїнів, поранених на лінії фронту. Також Дуда створив фонд, із якого фінансується закупівля медикаментів для команд медиків-волонтерів в Україні.
«Те, що ви робите, — велика праця — допомагати, підтримувати українців на фронті, які реально захищають не тільки Україну, а й, я вважаю, Європу, весь світ, наші спільні цінності», — сказав Володимир Зеленський, вручаючи нагороди.
В особі Залевської та Дуди Володимир Зеленський подякував всьому польському народові, «всім людям, які з перших днів відкривали свої сім’ї, свої домівки, відкривали себе й допомагали».
«Я вважаю, що будь-які виклики на нашому спільному шляху – це ніщо, порівняно з тим, що є така міцність між нашими людьми», — наголосив український президент.
Екскерівник оборонного підприємства Львова отримав підозру від СБУ
На підприємство Володимира Чауса привозили комплекси ППО для ремонту та модернізації. До початку 2022 року він давав вказівки на розукомплектування комплексів. "Списані" деталі, які містили дорогоцінні метали, Чаус привласнював.
За підрив обороноздатності України йому тепер світить 12 років тюрми з конфіскацією майна.
Експрезидента «Мотор Січі» В'ячеслава Богуслаєва залишили під вартою до 22 жовтня
Суд відхилив апеляцію адвоката експрезидента компанії «Мотор Січі» В’ячеслава Богуслаєва та залишив підозрюваного у держзраді під вартою до 22 жовтня. Про це повідомило Суспільне.
Під час слухання захист бізнесмена стверджував, що оскільки досудове розслідування завершилося 22 вересня, більшість ризиків, які сторона обвинувачення вказала в попередньому клопотанні, відпали.
Нагадаємо, 23 жовтня минулого року СБУ повідомила про затримання президента АТ «Мотор Січ» В'ячеслава Богуслаєва та начальника департаменту зовнішньоекономічної діяльності підприємства. Їх підозрюють у колабораційній діяльності та пособництві державі-агресору. Затримання відбулося в рамках кримінального провадження щодо незаконного постачання «Мотор Січ» товарів військового призначення для російської штурмової авіації.